105 Eene zeer goed geslaagde proef is genomen de veldbat- terijen op kameelen te transporteren later was ik in de gelegenheid dit met eigen oogen te zien de generaal toonde mij op eene leekening op welke wijze een sterke kameel het stuk droeg in eene bijzondere soort van toesteleen tweede had de affuit en de laadgereedschappeneen derde de rade ren een vierde de demonteerslukken een vijfde de muni tie het op- en afladen gaat zeer snel. Op die wijze is men in staal den Libanon met veld-artillerie over te trek ken wat lot hiertoe slechts voor op muilezels geladen berg-artillerie mogelijk was. De wachtdienst te Beyruth heeft niet veel te beduiden eene wacht van 12 man is in het hoofdkwartier, eene in de stad in de nabijheid van het hospitaal eene andere bij de ontschepingsplaats der Franschen; dit kunnen circa 40 man zijn. Excerceren doet men volstrekt niet, omdat er alleen afgeè'xerceerde manschappen aankomen de dienst bepaalt zich lol hel houden van inspectie, en eenige marsch- oefeningen promenades mililairesP liet kamp beslaat uit Zouaven Chasseurs a pied, artil lerie, 1 escadron spahis, 1 escadron huzaren, en genie troepen de linietroepen zijn gedeeltelijk in het kamp van Kabeljastusschcn den Libanon en Anti-Libanon waar 2 bataillons, en 1 escadron Chasseurs d'Afrique kamperen ge deeltelijk te Zaclilêliamana, Beddedin Deïr-el-Kamar Saïda en Bator-Habohwaar de troepen gekanlonneerd zijn de noordelijkste punt aan de kust is Djebeilde zui delijkste Sur het oude Tyruste Deïr-el-Kamar houden zij zich bezig met den opbouw van de huizen der Chris tenen Twee adjudanten van den generaal, een kapitein der in fanterie en een huzaren-officier werden mij in het kamp medegegeven. Op den weg naar Damascusgaloppeerden wijmet 4 huzaren-ordonnancen achter onslangs eene uitgestrekte rij muilezels en kameelen tusschen digte cac-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 165