106 tus-heiningen, die ons naar de donkere, groene pijnboomen geleidden. Reeds ten tijde der kruisvaarders vindt men van dit pijn boomenbosch melding gemaakt het ligt aan den grooten weg, die sedert overoude tijden langs de kust der zee loopt. EgyptenarenGriekenRomeinen en Kruisvaarders zijn hier langs getrokken, en aan de Hondenrivier" twee uren ten noorden van Beymth vindt men nog merkwaardige overblijfsels van dien logt; Assyrisehe en Egyptische op schriften over Rvmses II zijn daar begraven Ret best be waard zijn echter de gedenktafels van Antoninus Pius. We k wamen eerst in het kamp der genietroepen aan bet waren grooteronde tenten bovenaan met een toestel tot luchten, onderaan op de gewone wijze bevestigd; de grond was met slroomatten bedekt daarop lagen de dub bele en halve dekens der soldalen die met de voeten naar elkander toeliggenin het midden loopt een smalle door- gang. De genietroepen hadden zich bijzonder huissclijk ingerigt enkele tenten bezaten ook eene kleine ijzeren kagchel. In hel algemeen zag er alles zeer netjes uit en daar men juist inspectie hield, zoo kon ik alles zien, als bij eene monstering, en had gelegenheid, mij van den voortreffelij- ken toestand, vooral van het schoeisel, te overtuigen. De onderofficieren liggen alle bij elkander in eene groote tent: in het midden stond eene tafel met houten banken omgeven. In de keuken waren kool en vleesch in de groote ïgamelle," den grootenkookkelelop het vuur, ieder soldaat heeft nog eene -apelile gamclle een kleine eetketel. Zeer praktisch zijn nog de kleine koffijmolens die een bijzonder uilrustingstuk uitmaken zij hebben eene cylinder- vormige gedaante; op iedere 10 man heeft men er een." Vervolgens gingen wij naar de Zouaven die voor hunne tenten lot het houden van appèl aangetreden waren; zij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 166