107 stonden in digte hoopen te zamen aïlc oude soldaten van welke er veel gedecoreerd waren even als vroeger trof mij hunne nettezorgvuldige kleeding in hel bijzonder de engsluitendewitlinnen slobkousen die voortreffelijk zaten; eveneens de bruinlederen kousen mollelièredie in struiken en doornen ecne uitmuntende beschutting verschaffen. Hierover zit de wijde, lange broek, onder welke zij witte wollen onderbroeken dragen de buizen (vesten) met halve manen en sterren bezet, zijn rijk met galon versierden zoo zien zij er schilderachtig uit; op liet achterhoofd zit de fez. Zondags dragen zij den groenen tulband de meesten hadden de blaauwe pcllerine om een tot aan de heupen afhangende mantelkraag met kap; het haar is zeer kort gesneden, dik wijls van voren geschoren. De troep maakt een goeden indruk. Wij begaven ons naar de tent van den hataillons-kom- mandanteen overste, die ons zeer vriendelijk ontving; het was eene groote dubbele tent met schoorsteena la prussienne, zeide hij geheel bepleisterd met hooge zijwan den liij zeide, dat hij den grond van alle tenten zijner Zouaven had laten bepleisteren omdat zij het er anders wegens het ongedierte niet in zouden kunnen uithouden het zand had duizende vlooijen verdreven, thans kon men de pleister zeer schoon houden. Nadat men mij een getrokken geweer a tigemet op geslagen sabel-bajonet, die in eene ijzeren schede gedragen wordt getoond had gingen wij in den »cercle des officiers de groote officierslenl met twee schoorstcenen klok tafels en divan rondom den staander der tenter werden juist twee partijtjes schaak gespeeldop de kleine tafels stonden nog andere spelen. Door een overdekten tentgang kwam men in de leestent, die niet dubbel was, om hel daglicht des te heler door te laten aan de zijden waren eenvoudige kastjes voor couranten en boeken ook hier was een schoorsteen aanwezig. Het geheel was eenvoudig maar zeer gemakkelijk ingerigl.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 167