108 De tenten der Zouaven waren geheel als die der genie troepen behalve dat de grond, zoo als gezegd is bepleis terd was; op de matten lagen de dubbele dekens, die zamengenaaid en met stroo gevuld tol eene geschikte matras dienden; daarop lag de halve deken, of dekking en het stuk »tente abriwelke ieder man met zich voert, om zich te dekken binnen zag het er niet zeer ordelijk uitvoor vele tenten bevonden zich kleine tuintjes. De bevelhebber prees zijne Zouaven wegens hunne goede militaire eigenschappen doch in het kamp en zonder bezig heden gaven zij hem genoeg te doen voornamelijk waren zij in de stad dikwijls losbandig; hij had enkele rekruten, in het bijzonder bejaarde lieden die reeds bij andere regc- menten gediend hadden ook waren er vele voormalige of ficieren onder ben, die wegens misdrijven ontslagen waren, en zich hier er weder boven op trachtten te werken zoo za gen wij een hunner in het provoosthuis, als korporaal, het toezigt houden. Deze arrestkamer was eene slecht om muurde plaats, waarin de schuldigen onder hunne lente abrilagen natuurlijk kouder en naamver dan hunne kameraden zij kregen echter het gewone voedsel. Yan de Zouaven wendden wij onze schreden naar het kamp der chasseurs a pied, bij wie juist wapeninspectie gehouden werd de manschappen waren op een gelid aan getreden zij waren niet zoo gespierd als en jonger dan de Zouaven een groote naijver moet tusschen deze beide troepenkorpsen heerschen. De tenten en inrigting van het kamp waren geheel als bij de andere troepeneen zeer doelmatige koffijmolen viel mij op bij bestond uit een uit- geholden steen in welken een andere paste die door een daaraan bevestigden stok in beweging gebragt werd hij werd gebruikt om de kleine handmolens te sparen. Wij reden nu naar het kavalleriekamp bestaande uiteen escadron spahis en 1 escadron huzaren zij waren slechter gekampeerd dan de infanterie, wier kamp door de pijnboomen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 168