HO eveneens ongedekt onder cene opene beschutting stonden naar de noordzijde had men eenige palmtakken in den grond gestokenhet waren sterkelangharige Fransche trekpaar den de zadels en toornen hingen op eene afzonderlijke plaats de stukken waren in het arlilicriepark in de stad. Verscheidene treinwagens waren bezig met hel rijden van zand en steenen ook hier zagen de paarden er zeer sterk en goed gezond uit. De officierspaarden stonden ook onder de open beschutting; zelfs te Beyrulh stonden de paarden van den generaal op dezelfde wijze in een tuin wanneer men daarbij de vreeselijke stormen de plasregens en de hagelbuijen in aanmerking neemt die wij sedert weken hier hadden gehad hij een zeer lage temperatuurdan is het te verwonderendat de paarden het zoo in de open lucht uithielden. Te gelijker tijd moet ik hier ook melding maken van de Syrische paarden wier moed en kracht wij op zeer lange togten ondervonden hebben. Bij den eersten aanblik houdt men het voor onmogelijk, dat zulk een klein, er zeer slecht uitziend paard naar zijn uiterlijk aanzien met het echte Teltowerpaard te vergelijken een volwassen man dragen kan zit men er eerst op dan krijgt men een geheel ander begrip. Wij hebben ze van 's morgens tot 's avonds gereden met eene rust van één uurgedurende welke wel de ruiter nooit echter het arme dier iets te eten kreeg, en bovendien op bergwegen over rotspaden die men ter naauwernood te voet betreden kanop en af besneeuwde bergruggen door stroomen en 's nachts langs de moeijelijkste bergpaden. ik heb geen enkel paard gezien met brandvlekkenmet hazenvoeten slechts een enkele maal met een spaten wat de oppassing aangaat, die is gelijk nul; gepoetst worden ze nooit, ter loops gereinigd, eer men ze bestijgt; hun voeder (gerst) krijgen zij 's avonds na zonsondergang in eens; vóór dien tijd worden zij gedrenkt 's morgens en 's middags krijgen zij niets; bij grootc hitte worden zij 's middags

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 170