De 3e draagt de ledige voorwagenkist aan heide zijden hangen twee, van ruwe planken in elkaar geslagen kis ten die ieder 16 schoten bevatten en wel 8 met de punten naar beneden, in den met konisclie uitboringen voorzienen bodem en 8 daarop, met de punten naar boven en die met bet breede einde vastzitten in een plank met ronde galen. Een eenvoudig deksel sluit de kist. Worden de scholen in de voorwagenkist geladendan waggelt die te veelde raderen van de affuit aan cene houten as gestoken komen over de beide kasten te leggen. Alles wordt vastgebonden zoo als boven. De 4e kameel draagt den voorwagen. De 5e draagt de raderen van den voorwagen de reserve stukken en den disselboom. De belading is niet overdreven des noods kan de last die de vijfde kameel draagtnog verdeeld worden over de 2e en 4c. Nadat de kameelen liggende beladen zijn, wat iets over de 3 minuten duurt volgt het bevel tot opslaan vFailes lever vos chameauxen zonder dralen hieven zij zich alle deftig op, zelfs N°. 1 en 3, met het stuk en met mu nitie en raderen beladen en nu defileerden zij ons voorbij tot een ander kommando ze liet opmarcheren en de drijvers de kloeke dieren bevel gaven om te gaan liggen lol het het weder in elkander zetten der stukken bad men slechts 3 minuten noodig. Iedere munitiewagen heeft 5 kameelen noodig; ieder stuk had 2 munitiewagensdientengevolge zijn voor 1 stuk en 2 munitiewagens 11 kameelen noodig; dit maakt voor de batterij k 6 stukken 66 kameelen tot reserve rekende de generaal 6 kameelen benoodigddie proviand fourage en reservestukken dragen zoodat men in het geheel 72 ka. meelen behoeft. De paarden volgen aan de hand de kameelen zijn slechts 8

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 173