18 verandering- moeten beschouwd worden; want de golfjes, eerst zoo zacht'kabbelendbegonnen regt vrolijk te worden bet schip kreeg eene dansende beweging en neef keek nicht eens aan. «Ja, ïbragt hij er uit," ik be. .grijp nu da. dat men we..èl wat onp. pleiz. zie. Naauwlijks had de hals het woord er uit gebraglof hij werd genoodzaakt ook zijn offer aan de zee te brengen. Nicht had zijne mimiek zoo niet zijne afgebrokene woorden perfect begrepen zij was het nu weder volkomen met hem eens. Met gezigten wit als krijt daalden zij in de kajuit; hetgeen volgde kan men zich verbeelden. De elementen schenen nog niet te vreden te zijn met dezen aftogtwant al onlstuimiger werd de zee en bet vaartuig slingerde zoo danigdat neef en nicht voor het eerst van hun leven gym nastische loeren schenen te zullen gaan maken en lusschen- beidedoor het slingeren van het schipzoo onzacht tegen elkander werden geworpen dal een geoefend oor hen vijf geographische mijlen ver zou hebben kunnen hooren zuchten. Er bleef niets anders over dan in een door ben afgehuurd hutje te kruipen waar het hun eerst na lang tobben gelukte zich eindelijk te installeren. De kajuit bood toen een schil derachtig schouwspel aan. Telkenreize (de patiënten zorgden voor eene gepaste afwisseling) zag men een lioold van lus- schen de gordijntjes te voorschijn komen dat dan meer malen eene zinnebeeldige voorstelling gaf van den hoorn van overvloed. Men nam in de kajuit een onophoudelijk ge zucht gesteun en gekerm waardat heel weinig met het denkbeeld: pleizierreisovereenkwam. De goede Tom as kon bet in zijn kooi ook al niet uithouden, want het schip deed hem daarin omwentelen, als eene priktol, die gaat uilloopen, terwijl zijne schouderbladen en knieschijven herhaalde ma len in pijnlijk contact met de wanden kwamen. Hij ver langde dan naar de aankomst te Londen, en wilde zich gaan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 78