19 vergewissen van waar hij al was te meer daar hij wal minder goedgeefsch begon le worden. IVJet moeite sleepte hij zich dus de trappen op en bereikte ongedeerd het dek. Maar hel was pikdonker; men kon geen hand voor oogen zien; de wind gaf hem een klap met een stuk zeil; het water, dat rondom hel schip omhoog spatie, gaf hem gratis de proef van een stortbad; een matroos, dien hij in den weg stond, gaf hem een duwtje, dal hem over een stuk touw deed struikelen en ruggelings op hel glibberige dek uitstrekte, waar hij in volslagen wanhoop een oqgenblik bleef liggen peinzen, en naar de sterren zoeken die toen toevallig niet met het blootc oog waar te nemen waren. Maar deze pose was bijzonder ge schikt, om aan anderen dezelfde verrassing le bezorgen, als hem door het stuk kabeltouw beschoren was geworden. "ij werd hierop dan ook attent gemaakt, door een ander matroos, die een zijner enorme schoenen tegen zijne heup aanzette, als lakoniekmaar toch zeer dringend verzoek om op te staan. Ilij heesch zich met moeite op, vond dal de matrozen vrecs- selijk onbeschoft volk zijn keek nog eens of hij Londen al zag en kroop weder in cene zeer onvergenoegde gemoeds stemming naar beneden om zijne Dora eens weder le gaan opzoeken. Deze leed steeds nog aan de zeeziekte. Neef vond het bijzijn van zijne gade hij uitnemendheid geschikt, om hem zeiven tot heropening van het loonecl uit te lokken; hij wenschle zijner eehtgenoote dus verder cene aangename reis toe en verwijderde zich lot op een hoogst eerbiedigen af stand. Allengs begon het weder wat te bedaren; de lucht verdeelde zich en eenige uren later stak Phebus zijn tronie eens tusschen de wolken door, om de arme passagiers van den Batavier (en wie weet hoe vele anderen nog) met éénige moeite wat op te beuren. Hij gaf aan de Engelsche kust zulk een schilderachtig aanzigt dat Tobias die bij het eerste zonnestraaltje naar boven was gevlogen, een oogenhlik in stille betoovering dat heerlijk schouwspel stond aan te gapen, doch spoedig het dek afsloof, schier de trappen af-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 79