21 beleefd te vragen: «Mijnheer, zou u zoo vriendelijk willen zijn, en de goedheid hebben, mij als het u belieft, eens eventjes te zeggen.. Mijnheer viel hem in de rede metWhat do you say Daar bemerkte neef voor het eerst dat hij eene der eerste behoeften van deze reis vergeten had, namelijk de kennis der Engelsche taal. Hij had er zelfs niet om gedacht, dat iemand die Londen gaat bezoeken toch een woord Engelsch dient te kunnen verstaan. Ilij bleef met open mond den Engelschinan aanstaren. Deze bekeek hem eerst van het hoofd tot de voeten, toen van de voeten tot het hoofd, draaide zich gemelijk om en ging weder zijn geliefkoosd Thames- water waarnemen. Neef sukkelde naar de kleine Doha toe en vroeg haar, of zij soms wat Engelsch verstond? Nicht drukte hare totale onwetendheid uit: vOewel doe je zeef Wat beduidde dat toch? Neef begreep er niets van en het denkbeeld van zee alleen was in staat nicht weder totaal te doen instorten. Zij begon nu juist wat op te kwikken. Neef had den moed nietverdere inlichtingen te gaan vragen hij nam eene tabouret en ging naast haar zitten Men peinsde.Dit duurde niet lang, want een lidmaat van de Engelsche douane begeerde hunne koffers te zien. Gelukkig was er een Hollander in de nabijheid, die meer Engelsche taalkennis scheen vergaard te hebben;' deze had medelijden met den armen Tobias en fungeerde als tolk. Men vroeg hem, of hij wat op te geven had? Nicht meende, dal zij nu toch niets méér behoefde op te geven. Neef hinnikte even, bij wijze van tendre souvenir. De Hollander bad schik in het paartje; dat was duidelijk te zien; de douanier werd ongeduldig; dat was nog duidelijker te zien. Tobias ging nu naar zijne koffers, valiezen, pakjes en doozen en ontsloot ze allen. Nadat neef verklaard had niets bijzonders bij zich te heb benbegon de douanier alles door elkander te rakelen. Hel eerste wal hem in handen vielwas een kistje met 250 sigarendie neef voor de reis had medegenomen. De phy-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 81