25 begrepen had. Dit was bepaald waar; want van hetgeen de douanier verteld had, had neef, zoo min als nicht ecne syllabe verstaan. Hoe het zijde douanier scheen hem ein delijk te begrijpen en te gclooven en vroeg hem 1 P. st. be lasting voor de sigaren. Neef liet vertolkendat zij hem lang zooveel niet gekost hadden. De douanier haalde de schouders op. De hoot kwam nu juist aan; neef, gansch ontstemd, riep »Laat hij den prullewinkel maar houden want voor 250 sigaren f 1*2,belasting te betalen dat streed tegen zijne principes; hij kon zich deze week even goed wat behelpen. Onze tolk zocht naar een goed Engelsch woord voor prullewinkelmaar de douanier die dergelijke sigaren!hemas al gewoon scheen te zijn had de questie al lang begrepenhij zag vergenoegd de sigaren aan en de bootbevolking stapte aan wal. Nicht zou gaarne een oogenblik uitgeblazen hebben, maar zij moesten met den grooten stroom mede en na een vijftig pas voortgezweefd Ie hebben, kwamen zij wat op hun ver haal, Zij stónden nu bij een legio omnibussen en cabs" die allen versierd waren met koetsiersdie hunne zweepen als snijboonenstaken in de hoogte staken ten bewijze aan de nieuw aangekomenen dat zij om gunst en recommandatie verzochten om hen wat rond te rijden. Neef had nog ner gens ooren naar hij wachtte bedaard op zijne reddingsboei of tolk; doch deze was wijsselijk verdwenen. Hij besloot dus met zijne Door consult te houden doch deze was door en door vermoei d. Hij stond nu vlak hij een rijtuig te delibe reren toen de koetsier naar hem toekwam en zeer beleefd vroeg: »;1 cabSir?" Zij konden wel opmaken wat hij wilde. Ja, dacht neef, hier is toch niets te zien; hij plakte Door dus in de cab en vleide zich naast haar neder. De koetsier stond op de plaats zijner bestemming te wachten. Neef was ten einde raads hij wilde naar een goed logement vragen wat hij in de drukte aan boord verzuimd had en over zijne bagage beschikken. Daar schoot hem een redmiddel te bin-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 83