25 komen. Niettegenstaanden hun verslindenden honger wilde het eten hun maar niet goed smaken groenten konden zij naauwelijks herkennen, zoo mismaakt waren ze en dan die kwart os, welke op tafel paradeerde; het was om te schrikken! De koetsier liet hun echter niet den tijd hun kwart os te consumeren daar hij binnen kwam en iets zeidedat neef niet verstond. Hij scheen hieruit eene uilnoodiging om voort te gaan op te maken hij wilde wel legen redeneren maar hoe zich te doen verstaanHij wierp een smachtenden blik op de overblijfselen van zijn os toen op zijne vrouw en wilde in de cab klimmen, maar de kastelein greep hem angstvallig bij de panden van zijn jas en hield hem de holte zijner fashionabel groote hand voor, onder de vleijende woorden Ten shillingsf Neef keerde terug deed zijne porlemonnaie open en ledigde die op de tafel. De waard scheen de rijksdaalders nog al soliede te vinden. Hij nam er, met een zoetsappig gezigt, vier af en knikte, als of het eene nobele zelfopoffering was, dat het zóó wel voldoende zou wezen. Neef vond dit ook. Hij nam weder plaats; de cab ging door en na een half uurtje hield het rijtuig stil en de koetsier riep: Richmond, Sir!" Tobias verwaardigde zich een blik naar buiten te werpenmaar het panorama dat de landstreek hem aldaar aanboodscheen hem nog al te bevallen ten minste hij sprong het rijtuig uil en be duidde den koetsier, dat hij wat moest wachten. Deze maakte eene grimas. Neef ging zich met zijne gade in het genot badendat het aanschouwen van Richmond Hill hem ver schafte. Dit scheen hem eenigermale met zijn enormen rid te verzoenen, doch toen hij wat begon af te dwalen werd het den wantrouwenden cabman wat benaauwd om het harte; hij koos den veiliger» weg en reed hen maar lang zaam na. Neef zag toevallig op, begreep 's mans bedoelingen en trok een majestueus gezigt. De cab stond stilNeef begon nu zijn vrouwtje tegen den heuvel op te slepen doch

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 85