26 dit scheen hem spoedig wat lastig te vallen hij vergenoegde zich dus met. haar bij de hand te nemen en onder een vrolijk gejubel vloog en stoof het allerliefste paar den heuvelin vliegenden ren weder af. Ach! wat hadden zij een pret! Hijgend zagen zij elkander aan de cabman ging echter naar hen toe, raakte aan zijn pet en wees naar het rijtuig. Tobias onderwierp zich. Zij sukkelden weder in de cab. De koetsier riep: y>York HolelSir?" Neef knikte van ja; het was hem tamelijk onverschillig. De cab noodzaakte hen Richmond den rug toe te keeren en na eene kleine twee uren rijdens hield men stil voor het York Iiotel. De koetsier hielp hen zachlkens het rijtuig uit en vroeg 2 P. st. Neef kreeg de kramp van verontwaardiging. Vier en twintig gulden voor dit ridjeHij schudde halsstarrig van neen; de koetsier gaf den moed niet op. Neef begon te stampvoeten en toen de koetsier volstandig bij zijn eisch bleef, begon hij zoo uit te varen dat eenige nieuwsgierige straatslijpers al een kring begonnen te vormen. De cabman verhaalde alles op mêewarigen toon in breede trekken aan het deelnemend pu bliek; hoe hij zijn paard half dood had gereden naar Rich mond; hoe zij aldaar copieus gedineerd hadden en toen heuvelen hadden beklommen, zoo dat hij uren lang had moeten wachten. Iedereen gaf hem groot gelijk, niettegen staande Tobias uit den treuren riep: »Dat is niet waar!" zonder begrepen te hebben wat van hem verteld werd. Nicht vond het ook niet waar. Er kwam een policeman aan. Hernieuwde exclamaties van nicht en neef. De koetsier hield voor den dienaar van het geregt eene mooije voordragt over de oorzaak van hel verschil de agent gaf neef in gebroken woorden te kennen dat er weinig aan te doen was en dat hij betalen moest. Neef moest zijne rijksdaalderscollectie weder opensluilen en onder presidentschap van den geregtsdie- naar telde hij de rijksdaalders voor. De cabman groette met extraordinaire beleefdheid en reed weg. Men stapte het Hotel binnen Naauwelijks heeft neef negen stappen gedaan,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 86