28 op zulk eene beleefde vraag eene zonneklare explicatie diende te volgen. Hij deelde hem dus mede, dat hij zeer gesteld was op een jongen, die hem een ander logement kon wijzen. De logementhouder scheen een in het oog loopenden aandrang te krijgen om hem de deur uil te werpen maar het medelijden zegevierde over alle slechte hartstogtenhij gaf hem maar een jongen mede. liet drietal ging nu Lon den in alle rigtingen doorkruisen. Drie hotels hadden zij bezocht en geen van de drie leverde een herbergzaam oord voor hen op. Eindelijk hielden zij voor een akelig krot stil; nicht verklaarde onvoorwaardelijk daar niet in te zullen gaanmaar het sloeg toen half twaalf ure en de jongen wilde niet verder gaan. Zij overmande zich dus en met, alle teekenen van afkeer overschreed zij den drempel. Nood breekt wet en veel meer nog. Zij waren nu ten minste onder dak. Men wees neef zijne kamer en bragt weldra het souper boven. Het viel hun alles nog al mede. Eene niet al te groole kamer met eene grandioze bedstee, waarin, met alle liefde, een gezin met elf kinderen had kunnen rusten; eene oude kast, die op hare grondvesten wankelde, eene ovaal vormige tafel en vijf stoelen maakten de hoofdgeriefelijkheden daarvan uit; om niet te vergeten een wrak tafeltje, waarop zeer gevaarlijk eene waschkom met lampetkan en een dito steldoch van één oor minder voorzienstonden te balan ceren. Het zag er verder zindelijk uit. Neef gaf Ie kennen dat hij om 8 uur wilde geroepen worden ten einde de groole Tentoonstelling te gaan bezigligen ten minste hij slak het Vb tfedeelle van hetgeen hij aan vingers bezat, omhoog. De waard begreep hem en ging heen. Met lust soupeerden zij nu en toen alles verdwenen was, besloten zij ook te gaan rusten. Bij de daartoe benoodigde preparatieven had nicht het ongeluk van de kaars uit te snuiten. Tobias schelde, waarop de waard verscheen. Neef hield de kaars in de hoogte; het was echter te duister, dan dat de waard neef, laat staan de kaars kon zien. Hij naderde tastend de deur en stak den waard

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 88