29 de kaars in de oogen. Dezen scheen nu een licht op te gaan. Hij nam de kaars mede en weldra kwam hij mei nieuwe ver lichting aan. Neef begon al over zich zei ven te vreden te worden. Hij schreef een briefje aan den kapitein van den Batavier, waarin hij dezen verzocht aan den brenger zijne koffers enz. uit te leveren. Dit was dus bezorgd hij kon nu gerust slapen. Men sliep dan ook Midden onder de verrukkelijkste tentoonstellingsdroomen werd Tobias gewekt door een hevig bombardement op zijne kamerdeur. "ij slak zijn loom hoofd buiten de fraai ge bloemde bedgordijnenorienleerde zich eenige minuten en kwam toen tol de inwendige convictie, dat men bij hem aanklopte. Met dit lumineus idee sprong bij ten bedde uit, opende de deur en zag de waardin die nog steeds met alle magt met het achtereinde eens bezems tegen de deur beukte. Zij had juist een afschcidsslag willen toebrengen toen neef de deur opende. Dit scheen haar toch niet afgeschrikt te hebben want hij voelde den bezem met eene zeer gevoelige versnelling, tegen zijne linker kuit terugkaatsen. Hij was wakker. Na eenige pligtplegingen wie de volledig uitgeruste lam petkan en wie de oorlooze zoude gebruiken, waren beiden spoedig klaar, ontbeten en gingen nu beraadslagen hoe zij het Tentoonstellingsgebouw, hel doelwit van hun streven, zouden bereiken. Tobias riep den waard en liet hem vra gen om een plaatje, waarop hel gebouw in al zijn glorie stond afgebeeld. Men zegtEen goed verstaander heeft maar een half woord noodig;" de waard scheen dit in de superlatif te zijn: hij had geen kwart lettergreep noodig. Ilij wenkte zijn gast, dat deze hem zou volgen. Onderwijl had neef met genoegen bemerkt, dat zijne koffers enz. gekomen waren; een pak van zijn hart! De waard wenkte een om nibus, die juist kwam aanrijden; deze hield stil, neef zette zijne ega er in en klom er zelf boven op. Spoedig bereikten onze reizigers het doelwit van bun streven hun Beloofd Land.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 89