52 zijne oogen waren eenige ellen voor zich uit, op den grond gerigt, zijn beklemd gemoed maakte zich lucht door zuchten; zijne armen hingen magteloos langs zijn ligchaam neder, zweetdroppels parelden langs zijn voorhoofd en \ormden eene aanschouwelijke maatstaf van zijne angstvallige benaauwd- heidkortomhij was diep ongelukkig toen eene gedaante tegen hem aanvloog en hem vast omstrengelde. Iobias was voor dergelijke omhelzingen niet gestemdhij rukte zich met mannekracht vrij onzacht uit deze teedere omhelzing los, om zijn lief vrouwtje te zien die in eene schilderach tige pose bleef staan maar toch allen aanleg had haar even- wigl te verliezen. Deze had haren man nog nooit zoo terugslootend gevonden en in navolging barer kindsche jaren begon zij haar leed door een tranenvloed lucht te geven hetgeen hem geheel tot zijn besef bragt en hem zóó ver teederde, dat hij door de tallooze schokken van dien dag overstelpt, haar bijna begon te seconderen, hetgeen hij echter liever besloot te doen, door zijne gade, die nog wat stond te duizelente ondersteunen. Zij had spoedig weder haar evenwigt herkregen en Tobias liet haar voorzigtig we der los, heimelijk bevreesd dat zij nog omver mogt vallen. Dit gebeurde echter gelukkig niet. In neerslaglig gepeins verzonken, gingen zij van het Hydeparkhet hart der stad weder ineerst met plan om hun logement weder te gaan op zoeken maar eene geforceerde wandeling van een goed uurtje deed bij hen alle hoop daarop in rook verdwijnen. Maar wat zonder bagage aan te vangen Er bleef hun niets over aan de aanlegplaats van den Batavier uil te vorschen, zich in te schepen en op deze voortvarende wijze hun domicilium te bereiken, lloe zij nu precies op den Batavier gekomen zijnweten zij zelve niet regt; ik nog minder, dat spreekt; maar door op eiken hoek van Londens stralen stil te houden en aldaar een der tallooze voorbijgangers aan te klampen met de beteeke- nisvolle woorden: Batavier, Rotterdam zijn zij door deze en gene goedhartige ziel op den weg geholpen. 98°/o heP

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 92