36 die digt bij hem woondeen deze twee riepen al hunne vrienden van de Hervormde Godsdienst bijeen, die in hun hereik waren, ten einde de beste middelen te bedenken, om aan het hun dreigende doodsgevaar te ontsnappen. Na eenigc woordenwisseling stelde de lieer de Caumont die niets van het aandeel wist dat de koning in het geheim aan hel heramen van den moord genomen had, voor, dat al de daar verzamelde personen regtstreeks naar het Pa leis zouden gaan en zich daar onder de koninklijke bescher ming stellen. Deze raad werd aangenomen en terstond begaven zij zich naar de naaste aanlegplaats der veerschuitjes aan die zijde van de rivier. Daar aangekomen bemerkten zij dat alle booten naar den tegenovergestelden oever gevoerd waren. Deze omstandigheid wekte hun achterdocht, en bragt hen tot het hesluit, dat de zamenzwering tegen hun leven in de koninklijke wijken was goedgekeurd. Zij besloten terstond terug te keeren, met hunne faimliën te paard te stijgen, zich te vereenigen in een park, digt bij Parijs, de Pré aux-Clercs genaamd, en van daar naar de zekerste schuilplaatsenwaarover zij konden beschikken, tc ontsnappen. Terwijl zij zich voor hun vertrek gereed maakten bereikte hen het nieuws dat de veerschuitjes den oever naderden waar zij stonden, allen vol van top lot teen gewapende soldaten. Zonder een enkel oogenblik te verliezen, stegen de vlug telingen hierop te paard en snelden naar de Pré-aax-Clercs. De paarden waren gereed voor M. de la Force en zijn broeder. De Heer de Caumont reed weg met de overigen. M. de la Force, die weduwnaar was, werd opgehouden door de moei- jelijkheid 0111 zijn twee jongens veilig te paard te krijgen en werd zóólang opgehouden dat hij alle hoop opgafom de vlugtclingen in te halendus naar zijn huis terugkee- rende, sloot hij al de deuren en besloot om zijne kinderen en zichzelven in zijn eigen huis te verdedigen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 96