59 M. de la T'orce, die inzag van hoeveel belang het was om geen tijd te verliezen, zond onmiddellijk zijn bediende Gast naar zijn schoonzuster, Mevrouw de Brisembourg, die bij het Arsenaal woonde. Gast moest haar alles vertellen wat er gebeurd was en haar smeeken zoo spoedig mogelijk de som gelds te bezorgen, die voor den losprijs betaald moest worden. Toen hij bij zijn meester terugkwam, berigtte Gast hem, dat de dame zou beproeven het geld te krijgen en het hem den volgenden dag te bezorgen. Zij liet mede weten dat het berigt dat het leven van haar schoonbroeder gespaard wasreeds tot den koning was doorgedrongenen dat die ongelukkige omstandigheid de ergste gevolgen zou kunnen na zich slepen. Nadat hij deze boodschap had overgebragt, bezwoer de dienaar zijn meester zijn heil in de vlugt te zoeken, te meer daar de twee Zwitsersche soldalendie de wacht over de gevangenen moesten houden, inwendig van den moord gruw den en volkomen bereid waren hen te laten gaan. Maar met een onversaagd gevoel van eerdat weinig menschen op zulk een oogenblik bezield zou hebbenen waarvoor woorden te kort schieten om het naar waarde te prijzen, wei gerde M. de la Force bepaald om den raad van Gast op te volgen. »Ik heb mijn woord gegeven om hier te wachten tot mijn losgeld is betaald, zoo sprak die brave en bewonderens waardige edelman, »en ik wil mijn leven niet redden, door mijn belofte te breken. Hier wil ik blijven tot het geld komt en ik wil het aan Gods wijsheid overlatenom over mij en mijn kinderen te beschikken zooals hem het beste dunkt." Bij het vernemen van deze woordenaarzelden zijne be dienden alleen de vlugt te nemendaar zij niet wisten waar heen te gaan noch middelen bezaten om paarden te ver- krijgen. Zij bleven daarom in het huis wachtenmet het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 99