S6 De vier vrouwen werden afgemaaktdoch dit was niet ge noeg ook de priester Abdullah werd aan de wraak dei- soldaten opgeofferd. Hiermede was het gevecht geëindigd wij telden 2 dooden en 14 gekwetsten onder deze behoorde mijn vriend van Emde. Wanneer we op deze wijze het gebeurde naauwkeurig nagegaan hebben dan hebben we ook het regt te zeggen dat een ieder hier zijn pligt deed, en dat het gedrag onzer troepen vooral dat van Verspijck lofwaardig is, en wanneer men ons een getuigenis afperst over het gedrag van onzen vijand, dan moeten wij verklaren, dat ook zij hun pligt deden, zij hadden hun bloedverwant en vriend trouw en bescherming beloofd; die beloften hielden ze ook man moedig en hun dood eere, wien eere toekomt was roemvol. Doordien een der oppassers in haast naar Amoenthay was gevlugt en een verward verhaal van hel gebeurde aan den kapitein van Oijen had gedaan, nam deze terstond voor zorgsmaatregelen. Hij zond een patrouille onder den 2<lc0 luitenant Hojel(l) achter de Mingit of Kerk en den 2den luite nant Beijens met de twintig man reservede terugkeerende kolonne te gemoet. Daar de kampong Soengey Qialang in de nabijheid dei- rivier ligt die langs Amoenthay stroomt, waren er spoedig praauwen gevonden om de dooden en gekwetsten te vervoe ren. En het was een weldaad om spoedig te kunnen ver trekken. Zoowel officieren als manschappen wilden niet langer dan hoog noodig op een plaats vertoeven, waar in zoo korten tijd zulk een afgrijsselijk blocdblad was aange" rigt zij keerden dus terstond naar Amoenthay terug. (1) Later ook zoo roemvol gesneuveld bij gelegenheid van de bestorming van Limpauso in 1861. Red.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 118