61 Eilanden bekend slaatDe rivier heeft daar een breedte van twee lot drie mijlen, en is zoo met eilanden bezaaid, dat men er geen in- noch uilgang ziet. De eilanden hebben allerhande gedaante en grootte, en bestaan soms uit een enkele rots en soms uit verscheidene bunders. Allen zijn rijkelijk bezet met hout- en struikgewas welks verschillend gebladerte aardig afsteekt, bij de zacht blaauwe oppervlakte van het water. Het is heerlijk om vijftig mijlen ver lusschen deze zoo ongeregeld gevormde eilandjes te varen die allen op meerderen of minderen afstand van elkander gelegen zijn en waarvan er velen paradijsjes van schoonheid en vruchtbaarheid kunnen genoemd worden en menig zomertogtje wordt er uit de Vereenigde Slatennaar dit gedeelte van de St. Laurence gemaakt. Op bepaalde punten zijn er vuurbakens tusschen de ei landen geplaatst, om aan de zeevarenden den juisten weg te wijzen; en wij kunnen begrijpen, dal de vaartuigen zonder deze gidsen, ligt in een doolhof van land en water zouden verdwalen. De reeks van eilanden duurt voortlot wij het meer On tario bereiken. Een der grootste is Wolfseiland dat zeven mijlen lang en zeven mijlen breed is, en in de breede rivier ligt, als zij uit het meer ontstaat; en hier bereikt het schip na een rotsige en vooruitstekende kaap aan den kant van Canada omgezeild te hebben bet doel zijner bestemming Kingston. Ik had hier gaarne eenige dagen doorgebragt maar daar de tijd, waarover ik beschikken kon, slechts kort was, kon ik enkel een keus doen onder de plaatsen, die ik zou willen bezoeken. Een half uur, dat er verliep voor wij afreisdenbragt ik door met door de stralen te wandelen die eenige groole gebouwen van blaauwen kalksteen bevatten. Een gouvernements-dok en een militaire inrigtingzetten de plaats eenig gewigl bij, en door de voortreffelijkheid van haar haven, aan het einde van de scheepvaart, die op

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 123