65 aan misschien de schoonste bebouwde vallei in de Vereenigde Staten. Meer naar beneden, aan denzelfden kant van het meer, ligt Oswego, een haven aan de rivier van denzelfden naam, te midden van een rijken omstreek. Beide plaatsen zijn door spoorwegen, met de oostelijke steden verbonden, en kunnen daarom gemakkelijk over land bezocht worden. Terwijl deze en eenige andere sleden dagelijks in belangrijkheid toenemen aan de Amerikaansche zijde van het meerzijn er ook teekenen van spoedigen vooruitgang ziglbaar, aan den Canadaschcn oever. Men heeft over het algemeen ge dacht, dat de vooruitgang betrekkelijk langzaam in Canada voortging; maar uit de feiten, die ik op zal sommen, ben ik geneigd te denken dat zulk een meening nu ten minste, verkeerd is. De noordkust van Ontario omzeilendebemerken wij in de nabijheid van Cobourg en Port-Hope, een ruime en bebouwde streek, die duidelijk een lang gevestigde en handeldrijvende bevolking aanduidt. De zaken verbeteren naarmate wij verder gaan; en als wij Toronto in het gezigt krijgenop een langzaam hellenden, heuvel gebouwddie te midden van een baai oprijstmet zijn fabrijkentoren spitsen, groote publieke gebouwen en nieuw aangelegde kade, allen op de zuiderzon liggende, door een rij lage heuvels tegen het noorden beschuten door vruchtbare landouwen verrijkt, roepen wij uit, dat dit ontwijfelbaar een groote stad zal worden dat dit de hoofdplaats van Canada zal zijn. Getroffen door de trotsche verschijning van Toronto, zoo als men het van uit het meer voor zich ziet liggenwas het niet zonder smart, dat ik het raadzaam vond, mijn be zoek daar eenige dagen uit te stellenen ten einde de Nia gara te zien, een ander vaartuig te hestijgen, dat naar Lewiston voer. Dus van de eene stoomboot naar de andere wandelende ging ik aan boord van de Peerless, een bijzonder schoon vaartuigbestuurd door en ten deele toebehoorende 5

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 127