67 gelegd on met houtgewas bezel en op de platte kruin van het vlakke land dat zich oostwaarts uitstrekt en de rivier begrenstis de stad Lewiston gebouwd. De ligging is niet voordeelig voor den handel op de rivier. Zij ligt verre boven de oppervlakte van hel water, en aan de landingsplaats is geen gelegenheid om de schepen te be vrachten. Ik zag geen enkel schip op de smalle werf, waar de Peerless stilhielden een aantal passagiers aan land zette die met een slecht soort van spoorweg verder gingenwelke met een betere lijn in verbinding staat bij het dorpdat aan de watervallen gelegen is. Daar de stoomboot onmid- delijk naar Queenslown doorging, verkoos ik den weg door dat dorp omdat men de watervallen het best van den kant van Canada kan bezien, en ik zorg wilde dragen, om den eersten indruk gunstig te doen zijn. Aan de andere zijde gekomenvond ikbij hel betreden van den oevertwee bedekte droschki'sdoor negerjongens getrokken op reizigers wachtende; en na een van die voertuigen gekozen te heb ben, een zeer ellendige toestel, werd ik langs een slechten weg, een lange en steile helling opgedragen, naar de beroemde hoogten van Queenslown. Deze bestaan uit onregelmatige heuveltjes, ten deele met houtgewas bedekt, en meer naar beneden met enkele huizen bezaaiddie ter naauwernood den naam van dorp verdienen. Van een pad over den met struiken begroeiden oever, hangt een prachtige brug over de rivier, die 10S0 voet lang is, en er over gelegd is ten dienste van de reizigers. De hoogten van Queenslown waren het looneel van een slag in den oorlog van 1812, en op een in het oog vallende punt zal er een gedenk- teeken worden opgerigtter herinnering aan den generaal Brookden Engelschen bevelhebberdie bij deze gelegenheid sneuvelde. Dit nieuwe zal de plaats van een vroeger monument in nemen dat in een oogenblik van losbandigheid, door onbe kenden vernietigd is. De hoogten van Queenslown, hoe ongelijkmatig ook in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 129