70 slagen van den steengraver, weer ontdekt worden, en dooi den oudheden-zoekenden natuurkundige, als wetenschappelijke zeldzaamheden geroemd worden. Het is een zaak van groot gewigt geweest, om het groole onderscheid van oppervlakte, tusschen de meeren Ontario en Erie, voor de scheepvaart dienstbaar te maken. Het werk is gelukkig uitgevoerd binnen de Canadasche grenzen, dooi de vestiging van het Welland Kanaal, dat een aanvang ne mende hij Port-Dalhousieop het meer Ontariodoor een reeks van sluizen tot bij Port-Colborneop hel meer Erie voert. Dit groote en nuttige werk is van groote gevolgen geweest. Schepen doorkruisen onophoudelijk het kanaalnaar hoven en naar beneden, en brengen jaarlijks omstreeks 50,000 pond sterling aan tollen op. Zooveel handel wordt er dooi de Amerikaansche schepen gedrevendat het gouvernement der ereenigde Stalenberaadslaagt over het aanleggen van een dergelijk kanaaldal beneden Lewiston een aanvang zou nemen. De handel neemt zóó toe, dal men veronderstellen mag, dal er genoeg voor beiden zal zijn. Ik hervat het verhaal van mijn logt. De rivier en de tegenoverliggende oevers uit het oog verliezende, bragt het rijtuig mij op een ruwen wegen door een aangename land streek, die zoo goed in orde en ingesloten was, en versierd met rijen en groepen van hoornen en zoo aangenaam verle vendigd door nette huisjes en goed gevoed vee in de groene weiden, dat men moeijelijk geloven kon, niet in Engeland te zijn. Een zijweg linksaf inslaande, kwamen wij, na een hall uur, bij de rivier; en op dat oogenblik zag ik zeer ondichterlijk, door hel bestoven en misvormende raam van den wagen, de Niagara voor het eerst, üp die wijze worden wij uit de wereld van droomen en van idealen tot de werkelijk heid leruggebragt. Aan de deur van CliJton-House uitgestegen, zag ik aan den eenen kant de watervallen waar ik dikwijls zoo lang nieuwsgierig naar geweest was, en aan den anderen den negerjongen, die zijn loon ontving, en een bediende die mijn bagage de trappen van het hotel opdroeg. Clifton-House

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 132