81 kerseen zwanenzangeen gebroken luit en een dito hart, alles kunnen stofferen. 'k Zie hem daar zitten, 't schuld'Ioos schuchter knaapke acht jaren oud en gevaccineerd, aan zijn murmelend beekje, gehukt onder een onzaggelijk wigt van wee regis van zich een philomeellinks zijn idéaal zijn gebroken hart in een gewatteerd doosje aan zijn voeten terwijl in de verte de »eedle ziel" druk bezig is iels te vertellen aan een abeel, die hem ook al niet wil begrijpen. 'k Zie hem, «den eenzamen wandelaarmelde handen in de zakkenmet kromme knieënbibberende van de kou bij dat graf, welks beschermende zephir zich een winterjas is gaan bestellen. Ja, lezer, dat en nog veel meer belangwekkende zaken, zou ik u kunnen laten zien, indien de verbeeldingskracht, »!a folie du logis,'' zoo als de Franschen zeggenmaar sterk genoeg wilde werken dat zou ik kunnen doen en daarom doe ik het natuurlijk niet, dat spreekt van zelf. Nadat toch mijne cirkeltjes met alles wat zij geforceerd bevallen vrij spoedig verdampt zijn (waarschijnlijk zeer ge lukkig voor u), heb ik het ongeluk, welligt door eenc herinnering aan dat gewatteerde doosje, of wel door de figuren van mijn behangsel, die allen de gedaante hebben van monsterachtig groote harten, er toegebragt te worden, absoluut iets over die declen van 's menschen ligchaam te willen zeggen. Een mooi idee, vooral als men er niets van weet. Intusschen slaat er, siijds een half uur, onder mijn ven ster, een orgel mij op den mirliton" te vergasten alsof wij aan de twaalf keeren daags, en evenveel 's nachtsnog niet genoeg hadden en hoor ik op cenigen afstand het gejoel en gewoel van de kermis, die zich als een nieuwe, rijke stof, als cene nieuwe schelve hooi, hij de overige voe gen zoodal ikprecies als langoor i. lig zoo mooi «Tusschen dc schelven hooi en evenmin weet waaraan te beginnen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 143