82 De ezel werd door zijne besluiteloosheid gefopt; want terwijl hij nog met zich zeiven te rade gingof hij regts of links zou happen, dan wel aan heide kanten te gelijk, kwam de hoer en nam ze weg, en kon hij zich mei een philosophisch gebalk troosten. Mij ging het, behoudens eenige wijziging, evenzoo. Ter wijl het orgel nog steeds mirlitonneerde, terwijl de zwerm onder mijn raam nog steeds voortgonsdc begonnen èn straat,beschouwingen èn rookcirkeltjes, èn harten, èn ker- misjoolop de vreemdsoorligste wijze vermengd en gekop peld, op de wijs van den mirliton voor mij te dansen en te zweven al kleiner en kleiner te worden, terwijl de muzijk langzamerhand scheen weg te sterven, totdat de hoer, in de gedaante van den slaapgod ze eindelijk geheel en al in den zak stak en mijna een langgereklen geeuwbij wijze van gebalk, zacht deed indutten. Tableau In hoeverre nu de slaap ecu voorlwerken der gedachten is, wil ik niet beslissen, maar zeker is het, dat ik een droom had (citaten, droomcn, visioenen: probate redmid delen), vreemdsoortig genoeg, en die, 't zij direct of in direct met de gehouden hepicgelingen in verband stond. Mij dunkt ik zal hem u maar eens vertellen dan kunt ge er zelf over oordeelen, en voldoe ik tevens aan mijn fatum Schrijven wil en zal ik. 't Gaal mij als Lorelei »Ich muss ich muss Des te erger voor den lezer. Hoe lang ik zoo gezeten kan hebbenweet ik niet maar zeker is het dat ik mij op eens, gelukkig goed gekleedhetgeen in droomen niet altijd het geval is, op straat bevond, natuurlijk 's nachts, en na, op gewone wijze, eenigen tijd gerookt, geflaneerd, gephilosopheerd

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 144