85 builen niel zien); een polje souvenirs; een dito vriendschap een doosje warme christenmineen fleschjc liefde, met het opschrift: ^breekbare waar voorziglig te behandelen;'' nog diverse andere potjes en dozen waarvan de opschriften zoo uitheemsch of, blijkbaar met opzet, onduidelijk geschreven waren, dat ik ze gerust voor de bergplaats van vergiften durfde verklaren. Overal vond men echter een Hinken pot égoïsme, waarop het opschrift nu eens met groote dui delijke letters prijkte dans eens zooveel mogelijk legen den muur was gedraaid. In de jonge harten waren sommige materialen zooals liefde of smart, nog niel, of in zeer kleine hoeveelheid vertegenwoordigd. Men scheen echter op aan voer te hebben gerekendten minste de flesschen waren vrij groot. Ook wat de orde en netheid betrof, was er een groot verschil. Daar waar alles in juiste verhouding aanwezig was zag het er keurig uit. Elders had men de flesschen en potten te vol gegotenen was de boel er langs geloo- pen of wel ze waren gesprongen zoodat de inhoud zich hetzij door de scherpe reuk, hetzij op eenigc andere wijze, aan veel van, soms aan al het andere had medegedeeld, en nu het geheel domineerde. Zoo zag ik er een waar alles was doortrokken met gal het zag er dan ook allersmerigst uit. De valschc harten waren op het eerste gezigt niet goed te kennen, omdat de stof, waaruit zij bestonden, de oor spronkelijke allerkeurigst imiteerde. Geloof echter niet dat alle vertrekjes er zoo uitzagen. Vlak naast zulk een apotheek zag het er dikwijls veel fatsoenlijker uit. Ge zoudt u in een museum van schilde rijen gewaand hebben ten minste de wanden waren behan gen met portretten landschappen en genrestukken. Vele en 't waren voornamelijk de portretten, waren met floers overtrokken, waardoor men de trekken bieren daar, flaauw zag schemereneven flaauw welligt als de herinnering aan die trekken schemerde door het floers van het verleden waarachter zij verdwenen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 147