86 Verder zag ik er beelden met het gezigt naar den muur gekeerdof wel geheel of ten deele uitgewrevenwaarop men nieuwe geschilderd had, doch vaak zoo onhandig, dat men de oude kleuren en lijnen zich met de nieuwe zag vermengen. Of wel er waren er, waar de schitterende dekverwen hier en daar begonnen af te slijtenen de leelijke grondtinten zigtbaar werden. Ginds hingen er, nog prijkende in vollen luister, en zoo geplaatst, dat het meest gunstige, daglicht ze be scheen. Ook hier en daar splinternieuwe lijstennog niet gebruikt en ledig, die met verlangen op een bewoner sche nen te wachten. In sommige appartementen was alles volgeen een ledig lijstje in andere hingen ze bij reeksen aan den muur. Nog andere deden er zich voorwaar de muren geheel en al kaal en naakt waren of waar slechts een enkel stuk prijkte dat alle andere scheen uil te sluiten. In een kamertje verder vond men dikwijls weer wat an ders. Velerlei soorten van bloemen en gewassen trokken daar de oogen tot zich; doch wat al verschil zoowel in aanleg als in toestand. Zag men er waarover de koude winteradem scheen te zijn heengestrekenzag men er waar het kruidje-roer-me-niet de dolle kervelde zonnebloemen en het onkruid welig lierdenen al het andere verstiktentoch waren er ook een keurige bloemhof gelijkwaaruit de heerlijkste geuren opstegen, waar de vogeltjes niets dan vrolijke wijsjes floten. Laat ik niet vergeten dat alles door mécanique de plotse- lingsle en verrassendste veranderingen kon ondergaan. Nog onder den indruk van alles wat ik gezien hadwilde ik de tent verlaten toen de rarekiekman mij op een par ticulier kabinetje opmerkzaam maakte dat voor een extra offer te zien was. »Wat vertoont ge er dan?" »Meneer," zei de man, idoor middel van een nieuw uitge vonden kijker, een prachtig ekstrement, meneer, wordt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 148