87 UE daar in de gelegenheid gesteld een kijkje in uw eigen hart te nemen." Nieuwsgierig van aard en benieuwd in hoeverre ik mijn eigen ik zou meè of tegenvallen offerde iktrad binnen en keek Ja, ik keek envergun mij, lezer, dat ik over hetgeen ik te zien kreeg, een discreet stilzwijgen be waar, en u liever verhaal, wat ik verder voor curiositeiten in mijn dioomend kermishouden te zien kreeg. Niet ver van de rarekiek dwaalde ik een spelletje binnen waar met veel ophef W'Hotnme Caoutchouc" aangekondigd werd. Iloe vond ik mij te leur gesteld toen in plaats van ben Joseph Meneuxof van den kleinen Lee, een deftig, in hel zwart gekleed heer vond, met eene ordester en ver scheidene andere kruisen op de borstwaarbij de uitlegger de volgende explicatie hield »lk heb de eer aan het geachte publiek voor te stellen »den veritabelen gom-elastieken man met wien ik aan alle hoven van Europa de hoogste tevredenheid heb ingeoogst. »De geleerden zijn het niet eens onder welke soort of klasse shem te rangschikken. Bij Buffon en Cuvier komt hij voor «onder den naam van sParfait courtisan." Ook omtrent »zijn vaderland zijn de denkbeelden verdeeld: hij tiert onder »alle luchtstreken. De meeste gevoelens zijn echter voor Egypte, als het vaderland van alle verouderde zaken, als- »ook wegens zijne verwantschap met den Kameleon; som- «rnige eigenschappendie hij met den kalkoen, den aap »enz. enz. gemeen heeft, zouden hem ook tot andere go 's westen kunnen doen brengen. Op kommando kruipt, »lacht, buigt en wringt bij zich in allerlei bogten. Niette- »genstaande zijn vreedzaam uiterlijk, kan hij, wanneer het nhersen-orgaan eenigzins ontwikkeld is, gevaarlijk genoeg worden." Daarop volgden eenige toeren en slenterde ik verder om een bezoek te brengen aan het beestenspelwaarvan de oorverdoovende muziek mij tot zich scheen te nooden. Op

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 149