89 «Hier ziet ge nu Hecren en Dames, den Europeschen leeuw, «Felis leo Europeanusmeer bekend onder den Franschen «naam van «Lion", ook door zijn fraaije huid en sierlijke «manen een wezen vrij naauw verwantschapt aan den ««Ploert een u wel bekend dier. Hij wordt soms zeer «oud en behoudt dan gewoonlijk cenige zijner eigenschappen «als bijv. nog grootere zorg voor manen en huid; gewoon- «lijk echter gaat hij op zekeren leeftijd, iets vroeger, iets «later, over in het geslacht der slaapdieren, der oude wijven, «soms ook van het hoornvee, een leeftijd die gewoonlijk door «eene vaste paring wordt voorafgegaan. «Deze hier is gevangen in ons vaderland, in het Ilaag- «sche Bosch, waar hij lang de betrekking van Omnivore «uitoefende, vooral op harten en effect jagt maakte. Men «treft ze overigens in alle landen en gewesten aan. «Nietleslaande liet vrecselijk uiterlijk dat hij nu en dan «aanneemt, is hij echter, au fond zeer zachtzinnig laat zich «aaijen, slreelen soms ook slaan en uitschelden leeft thans «voornamelijk van soep en vleesch en doet niemand kwaad." Onderwijl de uitlegger deze zijne explicatie opdreunde, waren een menigte creaturenop krukken of in koperen kooijengekleed in japonnetjes en frakjes druk bezig hunne van buiten geleerde woorden en gezegden op te snateren. Onder anderen eendat niets anders deed dan aanhoudend roepen «ik hen de vogel Fenix!" «ik hen de vogel Fenix zoo vol overtuiging, zoo natuurlijk, dat men ten laatste geneigd werd het te gelooven. Een aantal andere wezens, die men mij als maatschappelijke apen aanduidde maakten een niet minder komische vertoo ning door den ernst waarmede zijin de meest verschillende costumes, de potsierlijkste grimassen en buitelingen maakten. Na nog in der haast een blik geslagen te hebben op een menigte andere exemplaren, als: ganzen uilenkrokodillen bloedzuigers, bokken, ecnige parasietsoorten en verder ge dierte; na er maar van afgezien te hebben, een oog te wagen aan de collectie giftige slangen dat gebroed maakt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 151