98 De geheele huishouding en het leven door de oude lieden geleid, hadden iets zeer eigenaardigs. Zij bewoonden een zeer ruim huis geheel alleen maar bepaalden zich meestal tol ééne enkele kamer, waarin zoowel alle huiselijke als dienst- bezigheden verrigt werden. Eene schrijftafel van grijs hout, met twee kleppenboven welke een kleineronde spiegel hing, eene andere tafel met wasdoek overtrokken, waarop een inktkoker stond met andere schrijfgereedschappen en eenige papieren bijna het geheele bureau van het re- gementeen canapé met rieten zitting, zes dergelijke stoelen, een leuningstoel, met blaauw linnen overtrokken, eene withouten kast en eene eettafel, maakten het geheele ameublement van dit vertrek uil. De eenige sieraad bestond uit een twaalftal reusachtige meerschuimen pijpenkoppen met lange stokkendie aan den muur hingen tegen een stuk wasdoeken een kooiwaarin zich een spreeuw bevond. »In de zijkamer daarnaast, zag men het groote ledikant van mevrouw, en in het tegenoverliggende kamertje eene lange rij stijve kaplaarzen. «Met klokslag twaalf uur werd het eten op tafel gezet. Digt naast onze tafel, in het midden der kamer, vlak vóór de kagchel, werd altijd eene kleinere tafel gedekt, waaraan de oude kamenier, Christel, met haar neefje, den zoon der keukenmeid, een jongen van tien jaren, hun maaltijd ge bruikten. De geregten bestonden uit soep, vleesch en groen ten; des Zondags kwam er een stuk gebraden vleesch hij. De brave kolonel en zijne cchtgenoote werden natuurlijk het eerst en van het beste gediend dan waren wij aan de beurt, en eindelijk de bedienden-tafel. Na den afloop van eiken maaltijd werd eene flesch wijn op tafel gezet, en ieder van ons kreeg twee glazen. Na tafel, schoof de kolonel met zijn stoel tot aan zijne schrijftafel terug, en deed een dutje, gedurende hetwelk wij ons doodstil moesten houden. Na verloop van een kwartiertje, wierd hij wakker en riep «Christel!" Deze vulde dan een der groote pijpenkoppen, sloeg vuur, stak de pijk zelve aan, waaruit zij rookte, tot

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 160