Ill ecu van diéns adjudanten, den kapitein von Sander, voor en ook aan een kapitein Ilerzberg, die, zoo als ik vernam veel invloed bij den Vorst had. Beiden ontvingen mij zeer vriendschappelijk en verzekerden mij dat de aanbeveling van den overste von Raumer niet te vergeefs zou zijn. Na af loop van het rapport bij den Hertog, kwam von Fehrentheil bij mij en gaf mij te kennen dat zijne hoogheid verlangde mij dien avond om zeven uur te spreken. Ik begaf mij dus op het bepaalde uur naar de woning van den Hertog. Aan de deur kwam mij de kapitein von Sander te gemoetdie mij dadelijk bij den Vorst aanmeldde. Ik trat bedeesd in de kamer, en stond voor een man van middelbare lengte, die een eenvoudigen zwarten r>Kulkadroeg, meteen klein zwart petje op het hoofd dat hij eventjes afnam bij mijn binnentreden, terwijl hij uit eene korte pijp, met een groo- ten houten kop, bleef rooken. Van onder een hoog, schoon gewelfd, met eenige diepe voren gegroefd voorhoofd, schit terden een paar levendige blaauwe oogen beschaduwd door zeer zware wenkbraauwen terwijl de neus fraaai en fijn ge vormd was. Het benedenste gedeelte van het gezigt was door een dikken, zeer zwaren baard bedekt, die niets van de overige gelaatstrekken zigtbaar liet. Vriendelijk, buitengewoon be leefd en met eene welluidende zachte stem vroeg de Hertog naar mijn verlangen. Het was niet zonder bedeesdheid, dat ik het hem openbaarde. »Ik zalzeide hijsaan uw wensch voldoen en u als luitenant bij de infanterie plaatsen maar kan niet nalaten u te vragen of gij rijpelijk nagedacht hebt over de schredewelke gij doen wilt Het corps gaat on gemak en gevaren te gemoet; de uitslag is onzeker ik ben niet in slaat voor alles borg te blijven, en wat zult gij be ginnen als de onderneming mislukt, terwijl de terugkeer tot de Pruissische dienst voor u afgesneden is?" Bij deze bijna op vaderlijken toon uitgesproken woorden, verdwenen de rimpels van zijn voorhoofdzijne oogen namen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 173