1 u De bezwaren en rampen door von acliliolz op dezen logt ondervonden waren groot maar leveren niets bijzonders karakteristieks op om welke reden wij genoodzaakt zijn ze hierhoe boeijend ze ook geschreven zijn met stilzwijgen voorbij te gaan. Na eenigen tijd daar vertoefd te hebben, werden de over blijfselen van het vrijcorps met Engelsclie transportschepen naar het eiland Wight overgevoerd, en na lange onderhan delingen met het gouvernementonder de vreemde regemenlen in Engelschc dienst opgenomen. Het corps moest echter eerst geheel gereorganiseerd worden, en dit wel op Engel- schen voet. Dc infanterie vormde een regement van twee bataillons. Ilct lelde twaalf kompagniënieder met één kapiteindrie subaltern officierenvier sergeantenvier korporaalstwee horenblazersen zeventig man. De kava- lerie, waaronder de rijdende artillerie van het korps nu ook opgenomen was, werd lot één huzaren regement vervormd, van zes eskadrons. Bij de infanterie was er nu gebrek aan officierenterwijl daarentegen er veel te veel officieren waren van alle rangen bij de kavalerie. Bovendien was in den loop van den veldtogt menigeen bevorderd geworden door den Hertog, of in dienst gesteld, zonder dat zijne ancienneteit bepaald was gewordenof dat de vermelding van aanstelling of bevordering behoorlijk op order was geweestzoodat er menige kwestie over deze punten geopperd werd en ontevredenheid en twisten onder de belanghebbenden zelve algemeen werden. Daarbij kwam de oproerigheid van vele der manschappen die geen lust hadden de Engelschc uniform te dragen en het kostte niet weinig moeite vooral om ééne compagnie jagers daartoe over te halen. Eindelijk begonnen de zaken geregeld te gaan en von VVachholtzdie zich geheel aan de belangen zijner compagnie toewijdde, gevoelde zich zoo gelukkig als

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 176