115 een mensch wezen kan, die ver van zijn vaderland en de zijnen is, met slechts tussehenbeide ongeregelde berigten van beiden, toen zijn rcgement naar Guernsey verlegd werd. Daar ving een eenloonig maar nuttig leven aan voor officier en soldaatwat echter niet belette dat onder de officieren gedurig duellen en twisten voorvielen die zeer nadcelig voor de dienst warentot de strengste maatregelen een einde aan deze ongeregeldheden maakten, en de Hertog zelf overkwam om zijne oude krijgsmakkers tol rust en orde te brengen. Naauwelijks was dit gelukt, toen de ongelukkige Duilsehers, die zich gevleid hadden met bet vooruitzigt om in hel veld gebruikt te worden de order ontvingen om zich naar Ierland in te schepen waar zij bij Cork in garnizoen zouden komen. Groot was de teleurstelling van allen en von Wachholtz, die zich met den moesten ijver op de Engelsche taai-studie toegelegd had, kreeg in last, namens het gchecle corps offi cieren eene petitie aan het Engelsche gouvernement op te stellen, waarhij verzocht werd, dat zijn rcgement regtslreeks tegen den vijand gebruikt mogl worden. In afwachting van een antwoord, sehccptcn zich echter de heide regemenlen naar Ierland inen werden te Fermoy een uur of acht van Cork in de kazernes ingekwartierd. Daar begon op nieuw een woest en ongelukkig leven. Tweegevechten vielen weder bijna dagelijks voor, en de officieren vermaakten zich des avonds met pistool-schieten op hunne kamers in de kazerne. Daar de schijf op de deur geplakt werd vlogen alle kogels er door heen en over den gang en het was een wonder dat geen ernstige ongelukken daarbij voorvielen. »Daar ik niet gaarne aan deze vermakelijkheden deel nam," zegt von Wachholtz s zocht ik weldra ecne andere woning en scheidde mij zooveel mogelijk af van dit woeste gezelschap. De toegevendheid van den regemcnls-chcf had ook geen gun- stigen invloed op de dienst. In lijsten, opgaven en rekeningen heersöhten dikwerf verwarring. De regemcnls-ndjudanl borg

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 177