16 saja tra knal deri pelor sampeh mattilantas kombali di negr sini, saja nanti kawin sama Sarina. (1) Dit zijn de verschillende tooneelen, die u treffen; eenigt stemmen werkelijk tot droefgeestigheid, anderen daarenteger wekken den lachlust op. Eindelijk klinkt het langverwachte »marsch!" en ondei een daverend hoera stelt zich de troepenmassa in beweging, Alvorens de inschepingsplaats te bereiken moet nog eer vrij groot eind wègs worden afgelegd. De muzijk van het 15dc bataillon begeleidt de ten strijdt trekkenden van het 14>tIewier muzijk zich bij afwisseling met het 13'le doet hoorenen klinken al voor een enke oogenblik geen toonen uit de hoornen, zoo zijn het toch d( liederen door de krijgers en de hen vergezellende menigtr aangeheven die uw oor treffen Zelfs de Javaansche soldaten blijven niet achter, en heffen hun eigenaardig gezang aan.. De inschepingsplaats is eindelijk bereikt, groepsgewijze worden de manschappen in de daarvoor bestemde praauwen gebragtdie zoodra het aantal kompleet is den steven wendende rivier uiten naar de op reede liggende schepen koers zetten. Daar ligt de Landbouw Waar dan hoort men van alle kanten roepen; »is 't die zwarte met die witte lijst, of die klipper?' en op deze wijze duren de gissingen en antwoorden voort, van tijd tot lijd afgewisseld door nog van den wal klinkende en over het water als het ware wegstervende hoeras, die men nog beantwoorden wil, en voor men er aan denkt, ligt de praauw naast het schip, dat die mannen zal voeren naar eene landstreek, waar velen met illusiën heentrekken, waar hun ook veel roem en eerdoch ook veel lijden en ♦llende te wachten staat. De laatste man heeft de valreep beklommen en is aan boord van de Landbouw; ook de scheepsgezagvoerder is aan- (1) Het ga u goed, hartje, gouden juweel, als ik niet doodgeschoten word en ik Kom in deze negorij terug dan zal ik met Sarina trouwen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 78