17 ekomcnen dc loods kijkt reeds uitof het geraden is nder zeil te gaan; de gezagvoerder is er voor, hij echter jgen en zoo praten zij over en weeren onder al die re eneringen heerscht er aan boord eene bedrijvigheid eene ijzondere, liever gezegd eene afzonderlijke druktedie ver- azing opwekt. Een ieder is bezig zich zoogenaamd in te rigten; in het oldaten-logies worden de plaatsen voor hunne legering, voor rapensenz. enz. aangewezen en dit op order gebragt; het anziende, denkt men dat er nimmer een einde aan die schijn- iare verwarring zal komen. Geduld slechts! bemoei er u zoo min mogelijk mede, laat ïen slechts begaanover eenige uren voer ik u door het ogies rond en gij vindt alles op orde. Merkt gij daar dien grootenbreed geschouderden flankeur vel op; hij is in hevige woordenwisseling met een paar mderen waarmede hij over de verschansing leunt. Gij zijt welligl nieuwsgierig te weten wie hij is, en even ils ikbovendien de reden te kennen die hem aanleiding gaf, tol die vrij opgewondene discussie. Wie hij is, waarde lezer? zijn naam staat hier hoven in den aanhef vermeld; 't is de flankeur Osipowdie daar het woord voerten een paar medecollega'sdie min of meer ontstemd zijn, doordien zij vinden, dat de ruimte, waarin zij eenigen tijd zullen moeten doorbrengen, vrij klein is, aan het verstand tracht te brengen dat dit nu niet anders kan en er als een klein verwijt bijvoegt, »of zou jullui net zoo willen liggen als in de steenen (hiermede de kazerne bedoelende) in de stad? en hiermede den hoofdpersoon bij u ingeleid hebbende, wil ik u hem ook wat van naderbij lecren kennen. Osipow, door zijne medebroeders, gewoonlijk Ossenpoot genoemdwas volgens zijn eigen zeggen een Poolhij sprak dan ook Poolschdoch een paarook volgens hun eigen zeggenechte Polendie met hem in dezelfde kompagnie diendenverklaarden hem voor een Rus. Zijne papieren 2

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 79