18 deden hem ook als Pool erkennen, doch daarop viel in die tijden vooral niet veel te vertrouwen; vele vreemdelingen, die zich als soldaat voor de Indien engageerden waren in het bezit van geheel andere papieren dan die, welke zij moesten bezitten om hun waren naam te doen kennen en 'l doet er dan ook niet toe en 't zij Pool of Rusgenoeg is het, dat Osipow was: tlankeur bij de l,te kompagnie van het 14'10 bataillon infanterie. Een kerel als een boomom de spreekwijze getrouw te blijven; een ware schat voor den ouden Frits, zouden diens Brandenhurgsche reuzen gezegd hebben. Verbeeld u iemand van zes voel, breed geschouderd, groot hoofd, met kleine, diep inliggende oogenkleine neus en monddaarentegen enorm groote ooren en voetenblond haar en knevel, met imperiale, ziedaar het signalement van den Ossenpoot. Al dadelijk doet hij zich opmerkenniet doordien hij veel leven en beweging maakt, neen juist door het tegenover gestelde steeds gaat hij bedaard zijn gang, alles is altijd bij hem in orde, niets wat men hem zegt of opdraagt, is hem te veelsteeds leent hij de behulpzame hand aan andere flankeurs, die zich maar niet op hun gemak voelen; 'l is de vraagbaak van alle soldaten. Zoo stevent de Landbouw voort; na Sumanap aangedaan te hebben te Bonthain en te Sindjai op de reede de andere schepen ingewacht te hebben, en tot op de reede van Badjoa gekomen te zijn waar eindelijk het oogenblik van landen voor het 14<le bataillon aangebroken is. De l"e kompagnie, en dus ook onze Osipow, zet, na een goed einde tot aan het midden toe door het water ge waad te zijn, voet aan wal, en eene voorloopige, doch later veranderde bivouacplaats in de open lucht wordt betrokken. Osipow is vrolijk en opgeruimd't is alsof hij zich hier eigenlijk te huis gevoelt 's nachts is hij een der wachtheb- benden en op en neder loopende met eenige anderen, heeft hij hel woord, en vertelt van zijn vroegeren levensloop, toen hij hier, en toon hij daar was.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 80