20 Onmiddelijk wordt hij ontdaan van randsel en patroontasch de jas wordt losgemaakt, doch als men zijn geweer mede wil nemen, verheft hij zijn stem, en roept: ineen, neen, mijn mijn geweer moet ik zelf dragen!" en er is niets aan te doen. Met het geweer horizontaal in de linker handwaggelt bij tusschen twee andere flankeurs voort en wordt door hen bij de hoofdtroep waar zich de ambulance bevindt, gevoerd. Daar wordt de wonde onderzocht en de eerste geneeskundige hulp aangebragtzijn verblijf is nu vooreerst een landoe hierin wordt hij door koelies steeds bij het voorwaarts rukken medegedragen. De uren gaan voorbijhet gaat tegen den middagde tirailleurs der l"e kompagnie hebben bijna al hunne patronen verschoten en zijn bovendien vermoeid. Daarom worden zij afgelost, en vervoegen zich hij de hoofdlroep. Kom, even naar de landoe gekeken, waarin Osipow ligt; zie daar ligt hij niet, maar hij zit; iik heb een weinig pijn, doch gevoel mij heel welzou wel gaarne weder mede doen heb trek in een snapsdit zijn de woorden waarmede hij uwe vraag naar zijn gezondheidstoestand beantwoordt. Het spreekt van zelf, dat hij van ons, zonder voorkennis van den geneesheer, geen snaps" krijgt. Daar klinkt de generale marsch, het signaal voor uitreiken van den oorlamde fourier komt aanzetten en maakt een begin met den zoo welkomen ooilam uit te deelen. Wat is dat daar voor cene beweging in de tandoe; wie kruipt daaruit en gaat regelregt op den fourier aan? 't Is waarlijk Osipowflink marscheert hijals deed hem niets geen letselen de fourier, die hem welligt niet opmerkt geeft ook hem het ijzerblikken mokje gevuld met jenever over. iGoed gesmaakt 1" roept hij en lagchend trekt hij af en begeeft zich weder rustig in zijn tandoe. De dag liep ten einde, zoo ook de nacht, die gelegerd n de open lucht voor Boni werd doorgebragt.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 82