22 Om het werk te bespoedigen, wordt gelast, dat zij, die zich eenigzins in staat gevoelen, naar boven moeten klimmen; menigeen tracht het te doen, doch voor dat hij de trap be reikt, is hij reeds van uitputting neergezegen. Osipow is hetdie weder de zieke kameraden helptmenig lijder laadt hij op zijne schouders en brengt hemhoewel zelf lijdende, naar boven. Waarschuwingen van zich in acht te nemen en aan zich- zelven te denken, helpen niet; hij gaat steeds voort en voert aan, dat hij de kameraden helpen moet. Daar komt hij weder aan met een zieke op de schouders; hij is vermoeid, men kan het zien; midden in zijn zware taak, terwijl hij den last torscht, overvalt hem eene bloed spuwing; nog gaat hij, steeds bloed opgevende, voort, tot dat er nu maatregelen genomen worden, om hem in zijn liefdadig werk tegen te gaan. Te Makassar verbetert zijn toestand niet; 't is halen en brengen zoogenaamd hospitaal in hospitaal uit. Een laatste poging voor zijn herstel wordt aangewend door den korps-chef. Osipow wordt bij gelegenheid, als geleider, met een trans port naar Javanaar Soerabaija gezonden. Een brief gerigt aan den destijds aldaar dirigerenden officier van gezondheiddoet dezen met den toestand van onzen flankeur bekend worden. Te Soerabaija wordt hij in het hospitaal opgenomen, en de tijd gaat door, de maand vliegt om. Daar komt de mailboot van Java aan en zal spoedig te Makassar zijn; zouden er kennissen, officieren, troepen medekomendit zijn de vragen, die men rond zich hoort doen. De boot ligt aan wal, de passagiers bewegen zich door een doch wie komt daar aanstappenwat houdt hij dat hoofd regtop, wat zwaait hij met den linker arm, 't is wraarlijk de Ossenpootja, lezer, hij is het in levendigen lijve, wat een heerlijk idee van den chef, niet waar?

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 84