2a Te Socrabaija, zooals Osipow ons verhaalt, had men de wonde op nieuw geopend, en hem geheel van voren af aan, als het warebehandelden ook eene geheel andere behan deling doen ondergaan. Een maand is voldoende geweest om hem te genezen; de bloedspuwingen hebben opgehouden Osipow is weder dezelfde als voorheen. Langzamerand wint hij in krachten, zijn uiterlijk wordt ook beter en onder de stevigsten en gezonden der kompagnie, neemt hij weder eene eerste plaats in. Thans verliezen wij hem uit het oog, daar wij zelf eene verplaatsing ondergaan. De tijd gaat steeds voort; wij zijn reeds eenigen tijd op onze nieuwe bestemmingde mailboot van Java is weder met nieuwstijdingen aangekomen, en er is groot nieuws, want»de decoratiën staan in de Courant, die af gekomen zijn voor de l,t0 Bonische expeditie," dit wordt u op straat door iedereen toegeroepen. Kom vlug naar de Sociëteit, en eens gezien welke vrienden en kennissen tot de gelukkigen behooren. Wat een lal van kruisen wat een sleep van eervolle mel dingen ohOsipow is er zeker ook bijik ben de ridders bijna ten einde, zie en tuur tot den,laatsten toe; geen naam die op Osipow lijkt, enfin, soit, dan toch bij de eervol vermelden, ja zeker, daaronder zullen wij zijn naam vindenneen, lezer, niets, niets ter wereld; de zelfopoffering is welligt nog te gering geweest, of hij is vergetendit zijn de gedachtendie bij u op moeten wellen. Ik weet nietik heb toch een voorgevoel dat mij als 't ware toeroeptmen zal wel voor den braven werken ge duld slechts, en het is dan ook geschied; doch eerst laat, ja helaas, zeer laat worden zijne daden bekroond. Het is in het midden van 1862; weder is de mailboot aangekomenweder opgetrokken naar de plaatswaar de couranten te vinden zijn.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 85