27 kostscholen der hoofdstad geplaatst, waar zij zich verschil lende talenten eigen maakte. Deze voorregten, nog verhoogd door een bijzondere bevalligheiddeden haar spoedig een schaar van bewonderaars verwerven. Zij woonde allerprach tigst te Turnham Green, en beklom meer voor haar eigen genoegen het tooneeldan voor hetgeen zij daarmede ver diende. Naauwelijks had de prins van Condé kennis ge maakt met Sophia Dawes, of hij werd heftig op haar verliefd; en terwijl hij zijn geheelen rijkdom aan hare voeten legde verzocht hij haar, zich onder zijn bescherming te stellen. Zij stemde er in toe, doch onder voorwaarde, dat hunne verhou ding niet openbaar zoude worden gemaakt. Onder het gevolg van den prins van Condé behoorde een dappere jonge soldaat, de baron de Feuchèresdie van goede familie was, maar in zeer benarde omstandigheden verkeer de, en die door den prins uit ellende en hongersnood in een vreemd land gered was geworden. Op dezen jongen edelman liet Sophia Dawes haar oog vallen, en nadat zij kennis met hem had gemaaktdeed zij hem een romantisch verhaal, dat zij de onwettige dochter was van den prins en een En- gelsche dame en dat haar vader die haar onlangs erkend had, plan had om haar naar Frankrijk terug te voeren, zoodra de omstandigheden het toelieten. De roman maakte indruk op het hoofd en het hart van den gevoeligen Franschman hij bood zijn hand aan de schoone vrouw, en na verloop van een paar weken werd Sophia Dawes baronnes de Feu chères. Onmiddellijk daarop viel de nederlaag van Napoleon voor, en de herstelling der Bourbons, gevolgd door het herstel van de Condé's in al hunne vorige eigendommen en waardigheden, met vele nog daarbij gevoegde eerbewijzen en geldloelagen. De baronnes de Feuchères, die de komedie niet langer verkoos te spelen wierp nu hel masker voor haar echtge noot af, en deelde hem vrijuit mede dat zij de «vriendin" was van den prins van Condé. Hij verliet haar met minachting; snaar was te zeer gehecht aan zijn ouden weldoeneroin

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1864 | | pagina 89