49 gedreven werden door de bevelhebbers der builenlandsche zee mogendheden welke genoodzaakt werden geweld te gebrui kenten einde de deserteurs weder magtig te worden, die tot de gelederen van den vrijbuiter gelokt waren door be loften van zwaar traktement en veel plunder, bleef toch de bendeboewei geenszins erkend zelfs dooi' de Chineesehe regering, op de eene of andere m ijze beslaan. Het was namelijk, onder bet stelsel van halve onafhankelijkheid in zijn eigen gebiedgepaard met de regtslreekschc persoonlijke verantwoordelijkheid die op eiken gouvernemenls-amblenaar in China berust, dat de plaatselijke Tao-tai van Shangai, die alleen ondergeschikt aan de hoogste Commissarissen der regering, over drie groote distriklen heerschtdeze vreemde huurlingen in zijne eigene dienst nam, zonder eenige officiële toestemming van hel gouvernement te Peking. «Inmiddels werd in den winter van 1860- 61 hel vredes traktaat van Tientsing onderteekend, waarbij een einde ge maakt werd aan den oorlog lusschen Groot-Brittannië en China en in de lente van 1861 vestigde zich de Britsche afgezant Bruce te Peking, waar hij zich tot taak stelde, den vrede met de Chineesehe regering te bevestigen, en maatregelen te beramen, die alle verdere twisten zouden voorkomen. »In de nabijheid van Shanghai woedde de strijd tusschen de keizerlijken en de woeste opstandelingen onafgebroken voorten deze laatslendie we) wisten dat Shanghai de hoofdzetel van den handel, en dus natuurlijk in het be zit van dc groote inkomsten van de vele in- en uilvocr- regten was, hielden vol met de nabijheid van die stad onveilig te maken en haar zelve te bedreigen. Shanghai echter en de onmiddelijke omtrek, waren beschermd door de Britsche troepen, welke evenwel, door het stelsel van po litieke non-interventie, belet werden om eene aanvallende houding aan te nemen, builen den kring van tien uren in hel rond die op aandringen van Sir James Hope aangenomen was, als bepaald onmisbaar voor dc verdediging van de han dels-etablissementen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 107