51 aldaarde noodzakelijkheid zoeken te bewijzen om Europe- sche lucht en taktiek in te voeren hij hare eigene legers en die aldus in staal te stellen, van te voorzien in de verde diging der plaatsen welke door het vredestraktaat aan den handel opengesteld werdeninstede van die aan builen- landsche mogendheden over te laten. De officiële berigten van den heer Bruce bewijzen hoezeer hij zich beijverde de regering te Peking aan te sporen om zich in staat te stellen zonder vreemde hulp de bestaande rooverbenden geheel ten onder te brengen. Hij hoopte, dat de talrijke, maar onbruik bare benden van ongeregelde troepen, welker soldij de Chinee- sche schatkist uitputte, en die, zoodra het traktement achter stallig was, of zich een ander voorwendsel opdeed, en masse tot den vijand overliepen, langzamerhand vervangen konden worden door een veel minder talrijk leger, dat echter, op de Europesche wijze ingerigt en gedeeltelijk door Europeanen aangevoerd niet slechts voldoende zou zijn om den opstand te dempen, maar den kern zou uitmaken voor eene vaste en geregelde leger-organisatie. Bovendien zouden dergelijke troepen best in staat wezen om rust en orde in de kustlanden te handhavenen een einde te maken aan de talrijke en zeer gegronde klagten der handelaren op dit punt welke geen steun vonden bij de autoriteiten, die in het geheel niet in staat zijn, de gedurige woelingen en onlusten van allerlei aard te onderdrukken. De Chineesche regering heeft echter altijd au jour le jour geleefd en uitgeputte geldmiddelengepaard met het wantrouwen van vreemde raadgevingen droegen bij, om de uitvoering van de plannen van den heer Bruce, groo- telijks te vertragen. «Deze werden evenwel op dit oogenblik verwezenlijkt te Shanghai door Sir James Hope, die de verdediging der stad op zich genomen hebbende, krachtige hulp verleende aan de uithcemsche huurlingen, die op die plaats streden, en een ijverig beschermer werd van den «Generaals Ward. Gedurende bijna het gehcele jaar 1802, waren de Britsche troepen, beslaande uit het 31,le Infanterie .Regiment, met

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 109