detachementen van de 678te en 99,,e Regimenten bene vens eenige Indische troepen onder bevel van den Generaal Majoor Slavelybezig met den kring van tien uren rondom de stad Shanghai te zuiveren. Verscheidene, met wallen voorziene steden binnen dezen kring, werden op de opstan delingen heroverd en aan de keizerlijke legers ter bezetting overgeleverd; terwijl men de hoop koesterde, dat de vijf of zes duizend gedisciplineerde manschappen onder Ward in staat zouden zijn, buiten dezen kring door te dringen en met voor spoed een aanvallenden veldlogl Ie openen legen de rebellen. Het was echter nu dal de onhoudbaarheid van het stelsel van Sir James Hope zich ten sterkste openbaarde. Ward en zijne volgelingen toonden met welken geest zij bezield waren door op eene schandelijke wijze zich vooraf door de Chinee- sche autoriteiten, in baar geld, den prijs te laten betalen van elke overwinning, die zij behalen wilden; wreedheden, even roekeloos als die der opstandelingen zelve, werden ge pleegd op de landbewoners en de ongelukkige gevangenen. Groote sommen werden verkwistzonder eenige verrekening, en men eischic de betaling daarvan, onder bedreiging van muiterijals het geld niet zonder uitstel uitbetaald werd zoodat de Chineeschc ambtenaren heel spoedig ontdekten, dat zij eene magt gewapend hadden welke voor hen zelve ge vaarlijker was geworden dan voor de opstandelingen. »In den loop van de maand October 1862, werden deze troepen tijdelijk naar de omstreken van Ningpo verplaatst, en in een aanval op eene staddoor de rebellen bezet sneuvelde Ward en werd opgevolgd door zijn onderbevel hebber, een Amerikaan, Burgevine gcheetendie al heel spoedig bleek al de ondeugden te bezitten van zijn voor ganger, zonder diens bekwaamheid en moed. De werkeloos heid, waarin zijne huurtroepen vervielen tot Januarij 1865, maakt het overbodig om meerdere ruimte te besteden aan dit gedeelte van hunne geschiedenis; het is voldoende als wij herinneren, dat bij het begin van dit jaar, juist twaalf maanden nadat Shanghai zoo ernstig bedreigd was

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 110