S6 nomen hadden om in hel genot te komen van de betrekkelijk hooge soldij van acht dollars, ongeveer ƒ20,in de maand, werden doelmatig gekleed en slechts genoeg ge oefend om hen in staat te stellen op behoorlijke wijze batal- jonscxercitiën te doen, en met gemak, hoewel niet fraai, Ie marscheren. Zij werden gewapend met gladdeloopsgeweren zoo als gebruikt worden door de Indische troepen in En- gelsche dienst, terwijl slechts eene keurbende van veteranen in het bezit gesteld was van getrokken buksen volgens hel stelsel van Enfield, eene onderscheiding, die op hoogen prijs gesteld werd. Dc meest verdienstelijken werden tot onderofficieren benoemd en een paar, die door uitstekende dapperheid naam gemaakt hadden verkregen den rang van luitenant. j>Hoewel zekere straten in de verwoeste stad Sung-Kiang afgebakend werden als de kwartieren van elk regiment waagde men geene poging om kazernetucht onder deze troepen in te voeren en als zij geen dienst hadden zag men de Chinccsche soldaten, in burgerklcedingin groepen de theehuizen omgeven, of bezig met een hun bekend am bacht te beoefenen, terwijl eene politie-wachtSamengesteld uit eenige vertrouwenswaardige krijgslieden, door de stralen patrouilleerde en diegenen welker wangedrag niet over het hoofd kon gezien worden aan eene spoedig uitgedeelde straf overleverden. Eiken morgen zag men den gevreesden Provoost deftig gezeten naast een Cbineeschen burger-ambtenaar, met dezen te zamen dc in arrestgestelden vonnissen wier harde gillen onder de bamboesslagcneven opmerkingswaardig waren als de geestkracht, waarmede diezelfde menschen de verschrik kelijkste verminkingen verdroegen op het slagveld verkre gen. Zoolang zij in garnizoen waren, kocht ieder zijne eigene rations, bestaande uit wal rijst, met gezouten visch of groenten tusschenbeide afgespoeld met sterken drank in plaats van thee; maar in het veld ontvingen de soldalen soldij en levensmiddelen tegelijk. Geen enkel soldaat in het geheele legertje Verslond écn woord Engelsch meer, dan de comman-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 114