88 steile helling is aangelegd treden wij het verblijf van den vorst binnen. Hij zit aan het einde der zaal, naast hem zit zijne vrouw, de koningin al een mensch van jaren. Na den Gouverneur brengen wij den een na den ander al len,ons complimenten nu heeft onder een deftige aanspraak het overrijken van liet slagzwaard plaats. De koning bedankt en het ceremonieel is afgeloopen. Opstoelen, in de lengte der zaal naast elkander geplaatst, wordt nu plaats genomenen eenige ververschingen rond gediend. Wij onderhouden ons zoo goed mogelijk lot het tijd is om het dejeuner te gebruiken; de spijzen en de dran ken dit dejeuner uitmakende zijn reeds van te voren dooi de zorg van den Gouverneur uit Makassar naar de woning van den vorst gebragt, en de tafel daar in orde gemaakt. Wij hebben elk een zittende» bediende achter onze stoelen; velen klemmen zich daaraan vast, zoodat men voorzigtig moet zijn met op te staanwil men er niet eenigen ten on derste boven zien tuimelen. Bovendien zijnhoewel wij hen met den naam van bedien den bestempelen, onder deze lieden welligt hooggeplaatste personen wat dubbele voorzigtigheid ten dien opzigle ver- eischt. Een ieder ontvangt nu ook een bamboezen kokea-ge vuld met sagueerde geliefkoosde drank der Celebische bevolking. De koningin loopt rond, en laat als het ware over alles een wakend oog gaan. Velen zijn zoo vrij geweest om bij voorraad hunne sabels van de dragon te ontdoen en deze bij zich te steken daar de Goarees tegen de verleiding om zich die toe te eigenen moeijelijk weerstand zou kunnen bieden, en men ongaarne in dit oogenblik zijn beklag daarover zou willen indienen. In vroeger tijd toen de officieren nog in klein tenue de epaulet droegenging zulk een bezoek steeds gepaard met het missen van eenige lorsadon.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 143