87 weder voor de woning van den Gouverneur aanwerden tiaar bedankt, de karavane verspreidde zich naar alle oorden (en wij gelooven zekerlijk dat de siesta na dit toglje allen welkom zal zijn geweest en allen verkwikt zal hebben. II. Reeds sedert eenigen tijd was de nieuw benoemde Gouver neur van Makassar aangekomenen gedurende de eerste we ken van zijn verblijf, was deze stad het tooncel van eigen aardige drukte, veroorzaakt door het aankomen en vertrek ken van vorsten en vorstinnen of gezantschappendie of zelveof van wege hunnen heer en meesterden nieuw benoemden Gouverneur kwamen complimenteren. Onder alle deze was er eene, die door hare bijzondere wijze, van handelen zich hij de anderen vergeleken bijzonder on derscheidde namelijk de koningin van Tanelte. Van deze, voor eene inlandsche bijzondere vrouw, zullen wij trachten het een en ander mede te doelen, waarvan wij deels ooggetuige waren, of wat ons door anderen, die het ondervondenver haald werd. Het is gebruikelijk, dat telkens wanneer een inlandsch vorst op deze oflicieele wijze den Gouverneur bezoektzichop diens verzoekofficieren en ambtenaren in de gouverneurs-wo ning vereenigen, ten einde eenige omgeving daar te stellen. Indien het bovendien een vorst van eenige beteekenis is wordt zelfs een detachement infanterie en haie geschaard op het erf van den Gouverneur, waartusschen de vorst passeert. Zoo had dit ook plaats voor de koningin van Tanette toen deze haar bezoek hij den nieuwen Gouverneur aflegde. Van het fort Rotterdam vielen de haar volgens de adat toekomende schoten. In een rijtuig gezetengekleed met een blaauw fluwelen spencer, een met goud doorweven sarong en een zwart flu welen, schuins over den schouder, en met gouden sterren bezaaiden mantelterwijl het haar op de Makassaarsche wijze was opgemaakt, en alleen getooid was met een witte, achter

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 145