90 dansen over het plateau telkens den onzen tardende uitroe pingen toevoegende. Eensklaps staat hij stilhij en zijn paard zijn getroffen nog een oogenblik schijnt hij te twijfelen aan helgene hem te doen staat, doch op eens verwijdert hij zich. Dadelijk wordt hij achtervolgd doch hij is spoorloos ver dwenen. Terugkeerende in het bivouac, komt de koningin met hare hofdames en nog anderen den kapitein van Leyden te gemoet, en terwijldoor danseresseneen soort van krijgs dans werd uitgevoerd, rigtte de vorstin het woord tot van Ley den met hem te vragen »Di mana kapalla Datoe-Bakka Op het antwoord dat men noch dit noch den persoon zei ven had meester kunnen worden, en na het verhaal van het gebeurde, bedankt zij den kapitein door hem te doen toevoegen: »dat hij veel gedaan had, doch dat hare wenschen nog niet bevredigd waren. Een andermaal, toen zij weder te Makassar was, legde zij een bezoek af bij den havenmeester. Dit was zuivere dankbaarheid. De havenmeester zond van tijd tot tijd aan den civielen gezaghebber te Tanelte mond voorraad, en voegde er steeds, op diens verzoek, het een en ander voor de vorstin bij. Zij had daarop naar den afzender geïnformeerd en kwam hem hiervoor in persoon bedanken de duivel-verbanners ble ven hierbij ook niet achterwege. Hier waren wij in de gelegenheid om met de koningin kennis te maken en ontmoetten haar van toen af dagelijks. Met eenigen der onzen inviteerde zij ons bij baar in het passanten-huis een bezoek af te leggen. Het uurwaarop aan die uitnoodiging voldaan moest wor den convenieerde niet aan twee der officierendie beide dienst hadden. Dit werd haar kenbaar gemaakt en daarop veranderde zij het uur op 's avonds acht, 'er bijvoegende, dat zoo het C) Waar is het hoofd Tan Datoe-Bakka.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 148