91 mogt regenen, wij met een rijtuig zouden gehaald worden. Wij kwamen op het bepaalde uur aan; na haar en hare om geving gegroet te hebben werd er plaats genomenen het eerste wat ons gewerd, was een gezegde van haar, »dat zij vond dat de Majoor dat piket en dat exerceren wel had kunnen uit stellen als er van zijne officieren hij eene vorstin waren genoodigd.» Wij hadden allen reeds gegeten en de tafel stond vol met inlandseh gebak, confituren en vruchten. Heel veel werd er dus niet van gegeten waarop zij ons deed toevoegen »dat al waren wij bij eene koningin wij ons maar niet moesten generen en maar flink moesten toetasten. Voor haar zoontje twee a drie jaren oud hadden wij onder andere geschenkenook een scheepje medegebragt dat door middel van een magneet over een groote schaal met water gevuldin beweging werd gebragt. Dit strekte nu niet tot genoegen van den kleinen prins maar de koningin met hare veldheeren en hofdames zagen alles met stomme verbazing en open mond aan. De hofdames die in den beginne zeer schuw waren wer den door deze verlooning zelfs zeer toenaderend. Wij zouden nog vele soortgelijke ontmoetingen kunnen mcdedeelen, doch dit laat ons bestek thans niet toe. Wij eindigen met de woorden van den toenmaligen Gou verneur van Celebes, die verklaarde, gedurende zijn be wind met vele vorsten in aanraking te zijn geweestdoch noch nooit er een ontmoet te hebben die zulk helder be grip had van haren politieken toestanddie zoo doortastte en zoo standvastig was als deze koningin van Tanette. .Breda, Nov. 1864. C. L. H. V. F. V. O.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 149