28 voegen zich de beeren bij de Denenom den armen stu dent te bedreigen. Bij den x ouwen heer» hoeft hij niet meer aan te kloppen die heeft al te veel gaten voor hem gestopt hij bijt op zijn pennehouderom een reden te vinden, die zijn schuldeischers tot geven van uitstel kan bewegen daar hoort hij zijn naam roepen een zijner vrienden wenkt hem met de volle flesch. Dadelijk bergt hij zijn schrijfge reedschap vergeten zijn beeren en zorg en haastig nadert hij de vrolijke bent. Vrolijke, luchthartige garde-jagers zijn het uit de Rijn provincie, jongens uit den fatsoenlijken burgerstand. Een van hen, wiens vader een wijnberg bij Sanct Goar heeft en er warm in zit, heeft van huis een dozijn flesschen uit het achterste hoekje van den kelder gekregen. Geen aangenamer cadeau dan dat voor den soldaat met zijn eeuwig dorstige keel. De kistwaarin de flesschen gepakt waren is de tafel en bij gebrek aan glazen krijgt ieder van het gezelschap een der langhalzen en schenkt het parelende goudkleurige vochtwaarvan gezigt en reuk alleen den mensch reeds vro lijk maken, in zijn drinknap, of in een gebroken kopjeof wat hij ook vinden kan, terwijl zijn buurman, minder fijn bewerktuigddie den smaak van het vocht toch eigent- lijk maar je ware vindt, de flesch eenvoudig aan den mond zet. Een van de genoodigden, wiens vader een rijke boer bij Dortmund isheeft een echt Westphaalsche ham gecontri bueerd en is bezig op de kist er sneden van te snijden en daarmee het kommicsbrood te bedekken. Een ander heeft sigaren geleverden ziedaar het feest compleeten dan de zon er bij: »Sag, Liebchen was willst du noch mehr?» »Le vin, le vin, le vin et Ie tabac C'est la, c'est la, c'est la la seule joie du soldat.» Daar staat de gastheer op en nadert met een beleefden groet een officier. xHerr Ilauptmann, stoszen Sie mil an?x Welwillend neemt de officier de welgemeende uitnoodiging

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 86