Zoo gaat alles vrolijk en zorgeloos toe, als een aide-de-camp op zijn met schuim bedekt raspaard komt aanrennen om den balaillons kommandant de lijding te brengen, dat bet bataillon zoodra mogelijk moet aantreden, om eene positie tegenover den vijand in te nemen. Eensklaps verandert het tooneelsnel bergen de koks hunne gereedschappen, de briefschrijvers hun papier, kleêr- en schoenmakers deelen hun voorraad uit. Met de snelheid van een dissolving view is de dansende heer in een scherp schutter herschapen, die ijlings zijn geweer grijpt. Zonder op het tromsignaal te wachten gaat ieder naar de appelplaats en naauwelijks is er alarm geslagenof het bataillon staat aangetreden. Dadelijk wordt er appel gehouden; de onder officieren overtuigen zich of de manschappen hunne munitie bij zich hebben en of hunne geweren in orde zijntijd om zich met hun tenue bezig te houden is er natuurlijk niet; de majoor plaatst zich aan het hoofd der kolonnc, die in een vlugge pas het tooneel van het gevecht nadert. Reeds hoort men dof in de verte eenige kanonschoten. De manschappen houden den adem inom er beter naar te luisteren. Steeds duidelijker begint men ze te vernemen, met steeds kleiner lusschenruimlen volgen zij elkander op. Instinktmalig versnellen de soldaten den pas, om toch niet te laat te komen om deel te nemen aan het gevecht. Nu hoort men reeds de geweerschoten en kan men den scherpen knal van het ziindnadel van den dofferen slag van het Dcen- sche geweer onderscheiden. Hel gevecht schijnt algemeen te worden; de manschappen heffen een luid hoerah aan. Met een lach wendt zich de majoor op zijn paard om,lrotsch op de dappere schaar onder zijne bevelen die zoo vrolijk het vuur te gemoet gaat. Eene kleine hoogte wordt met den versnelden pas bestegenen de soldalen zien het slagveld voor zich. Links de Alsener Sond waarop de Rolph Krake in de taal der soldaten Roelof Arak genoemdals een groote schildpad rondzwemtregts de hoogtenop wier kruin de Düppelcr Schansen gelegen zijn. De Rolph Krake, onder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 89