34 brengen. Maar de granaten gaan over hen heen en springen in de achtergelegen vruchtboomen. »Als Hahnemann nu de nboomenal schudt, wat moet hij dan wel doen, als in het najaar de appels er aan zitten,® roept er een; en een dich ter der kompagnie improviseert: »0 Hahnemann, o Hahnemann! Keer weder naar je schansenman Vier van je stukken zijn ziek en op, De andere tikken wij op den kop.» Onderwijl treft een granaat een nabijgelegen huiswaar van het rieten dak dadelijk in lichte laaije vlam staat. Hahnemann, veertien dagen provoost op water en brood, gehandeld legen de order op het manoeuvreren, gevuurd »in de nabijheid van rieten daken!» roept een derde. lntusschen heeft de kommanderende generaal versterking ontvangen en meent tot het offensive te kunnen overgaan, om met een krachligen baijonetaanval het gevecht te be slechten. Schel klinkt het signaal om te avanceren en in den stormpas rukken de troepen voorwaarts altijd voorwaarts, al valt er ook menigeen door het welgerigte vuur der De nen. Deze willen terugtrekken naar de schansen maar de terugtogt verandert allengs in eene vlugt. Een jonge, schoone Deensche officiereen ware heldengestaltezoo als men in de Deensche hoogere standen er vele vindt is over die vlugt verontwaardigd. Maar te vergeefs tracht hij de zijnen legen te houden of te herzamelen. Op eens slaat hij alleen tegen over de aanvallers. »Geef u gevangen, heer Luitenant!» roept hem een Pruis met geveld geweer toe. Een sabelhouwwaarvan dc bai- jonct krom gaat staanis het eenige antwoord. «Wacht, we zullen je wel leerenroep een ander en legt zijn geweer op den Dcenschen officier aan. «Laat dat, ka- smcraad, zulk een dapper officier moeten we levend krijgen» roept de eerste; »ik heb niet voor niets gymnastiek ge beerd en zijn geweer wegwerpend, vliegt hij met de ylugheid eencr kat op den officier aan weel zijn sabelhouw

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1865 | | pagina 92